PPD- Spotkania Edukacyjne Z Psem - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
SPOTKANIA EDUKACYJNE Z PSEM W „PSIM OGONKU” W PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ DZIECIOM.
 
Poprzez kontakt z psem, w trakcie spontanicznej, radosnej zabawy, najmłodsi uczestnicy projektu przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, pobudzają swoją aktywność, uczą się prawidłowych relacji społecznych. Spotkania z wyszkolonymi i bardzo sympatycznymi pieskami z „Domku przy Dolinie” bardzo pozytywnie wpływają na nasze dzieciaki. W trakcie spontanicznej, radosnej zabawy ukierunkowanej przez prowadzącego, uczestnicy przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia, a tym samym uczą się tolerancji i wzmacniają siebie emocjonalnie. Spotkanie z wyszkolonym psem pozwala zapomnieć dzieciom o strachu, codziennych troskach czy samotności.  Zajęcia z dogoterapii wzmacniają naszych podopiecznych, podczas których pies- terapeuta jest niezastąpionym partnerem,  działa uspokajająco i poprawia nastrój , pomaga w zredukowaniu stresu i lęków związanych z gorszym samopoczuciem czy chorobą. Czy pies może wspierać? Tak, to kontakt z psem sprawia, że rozmowa staje się łatwiejsza, pomaga skupić się na tu i teraz, daje poczucie bliskości, motywuje do działania. Pies zawsze cieszy się na spotkanie, nie ocenia i nie krytykuje. Spotkania z psem dają dzieciom i młodzieży dużo radości i poczucie bezpieczeństwa.


Zajęcia mogą odbywać się dzięki projektowi „PRZESTRZEŃ PRZYJAZNA DZIECIOM”, który realizowany jest lokalnie przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży przy współpracy z Polską Misją Medyczną https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna. Działanie finansowane jest ze źródeł darowizny ShellPolska https://www.facebook.com/ShellPolska przekazanej na ręce Polskiej Misji Medycznej.

Inicjatywa Przestrzeń Przyjazna Dzieciom jest realizowana przez Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna wraz z siecią partnerów lokalnych w ramach działań związanych z ochroną uchodźców w Polsce oraz jej integracją ze społecznością przyjmującą. Program jest finansowany ze źródeł darowizny dla Polskiej Misji Medycznej.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści