PPD- Klub naukowy - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
KLUB NAUKOWY W PRZESTRZENI PRZYJAZNEJ DZIECIOM
 
Czym jest programowanie i robotyka? Zabawa na macie do programowania: mucha wyszła, czyli zabawy z wizerunkiem muchy; wejdź na kolor, który widzisz; Bomba – Dot; Robot Blubot; klikankowo i kodowanie; aplikacja Scratch Junior; programowanie w aplikacji BIT BAY BY to propozycje dla  dzieci z rodzin ukraińskich i polskich z gminy Ruciane- Nida w Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom.  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, jako realizator projektu prowadzonego przez Polską Misję Medyczną, serdecznie zapraszamy na spotkania w Klubie Naukowym. Zajęcia odbywają się w Szkoły Podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie oraz w Szkole Podstawowej w Ukcie.
 
Dzieci pracują w dwóch dziesięcioosobowych grupach. Od pierwszego spotkania są bardzo aktywne. Sumiennie uczestniczą w każdych zajęciach. Chociaż zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych zawsze jest komplet uczestników. Nauka programowania to duże wyzwanie wspaniała zabawa. Dzieci nauczą się tworzyć proste skrypty potrzebne do rozpoczęcie przygody z programowaniem, a przy okazji ruszają się i wykonują wskazane zadania.
 
A czego już się nauczyły? Oczywiście bezpiecznej pracy na tabletach i ostrożnie obchodzić się z powierzonym im sprzętem. Poznały aplikację Scratch Junior i środowisko Scratch. Nauczyły się pisać proste programy i tworzyć animację do własnych historyjek. W narysowanym przez siebie labiryncie animowały postać, która wskazaną drogą szła do celu. Utworzyły też własną grę, w którą może zagrać każdy uczestnik zajęć (łącznie z prowadzącą). Gry polegały na uruchomieniu dowolnej ilości postaci Scratch, szybkim przemieszczaniu ich w różnych kierunkach, a po dotknięciu palcem -  postacie znikały. Pomysłowość dzieci i radość z dobrze wykonanego zadania przerastają wszelkie oczekiwania. Zajęcia z robotyki w Klubie Naukowym prowadzi Pani Barbara Kubat.
 
„Projekt jest realizowany w ramach Inicjatywy Przestrzeń Przyjazna Dzieciom finansowanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Inicjatywa realizowana jest przez Polską Misję Medyczną wraz z lokalnymi partnerami w 8 lokalizacjach w Polsce."
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści