PPD- Dusza Mazur - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
XVIII WIELKA GALA „Dusza Mazur” Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży
z „PRZESTRZENIĄ PRZYJAZNĄ DZIECIOM”.
 
15 grudnia odbyła się już XVIII Wielka Gala „Dusza Mazur”, podczas której zaprezentowane zostały działania naszego Stowarzyszenia, a szczególnie Projekt „Przestrzeń Przyjazna Dzieciom”.  
Rok 2022 to trudny rok. Sytuacja naszych sąsiadów ze Wschodu, potrzeba niesienia pomocy osobom uciekającym z Ukrainy, skłoniła nas do aktywnego pomagania. Od marca, w naszej świetlicy, codziennie działał punkt zbiórki żywności i odzieży„ Solidarni z Ukrainą” . Byliśmy na pierwszej linii frontu pomagania. Dzięki wszystkim ludziom dobrego serca, mogliśmy wysłać duży transport darów na Ukrainę. Mogliśmy też sfinansować dla dzieci z Ukrainy kolonie letnie. Podczas wieczorów, w zapełnionych po brzegi salach, za sprawą Koncertów Charytatywnych „Solidarni z Ukrainą”, królowała muzyka, piosenka, wzruszenie i polsko- ukraińska atmosfera serdeczności. Od czerwca natomiast Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, zostało zaproszone przez ogólnopolską organizację działającą w przestrzeni pomocy humanitarnej i medycznej, Polską Misję Medyczną, jako jeden z 8 partnerów, obok Warszawy, Lublina, Poznania, Sieradza, Rybnika, Serocka i Bielsko-Białej, do projektu „Przestrzeń Przyjazna Dzieciom”. Opowiadaliśmy, iż w „Przestrzeni Przyjaznej Dzieciom” prowadzone są zajęcia językowe, animacyjne, integracyjne, warsztaty wsparcia psychospołecznego, Klub Malucha, Klub Naukowy, zajęcia sportowe oraz szereg działań, które pomagają dzieciom, młodzieży i dorosłym zintegrować się zarówno w społecznościach uchodźców jak i przyjmujących. Gotowość do niesienia pomocy jest dla nas na pierwszym planie. Dobrze jest żyć i działać w otoczeniu organizacji i osób, które nas wspierają. Zapraszamy do fotorelacji.
 
„Działanie realizowane w ramach Inicjatywy Przestrzeń Przyjazna Dzieciom finansowanej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy Norweskich i EOG. Inicjatywa realizowana jest przez Polską Misję Medyczną wraz z lokalnymi partnerami w 8 lokalizacjach w Polsce."
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści