III gminna senioriada - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
III GMINA SENIORIADA JUŻ ZA NAMI.

Już po raz trzeci spotkaliśmy się tłumnie na Gminnej Senioriadzie w gminie Ruciane- Nida.

Tym razem w Wojnowie, nad pięknym jeziorem Duś, przy Klasztorze Staroobrzędowców. Dzięki uprzejmości Państwa Ludwikowskich, mogliśmy zorganizować wspaniałe spotkanie i przeprowadzić, w przepięknej scenerii, szereg konkurencji sportowych.

Pogoda sprzyjała promowaniu zdrowia i aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, z naciskiem na seniorów, ich rodziny i znajomych.
W Senioriadzie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również goście z Ukrainy mieszkający w gmine Pisz.

Podczas całodziennych zmagań, uczestnicy mieli okazję poznania i spróbowania różnych form aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego i sprawdzenia swojej sprawności fizycznej.  

Było wiele ciekawych konkurencji sportowych, gier i zabaw rekreacyjnych typu równoważnia, rzut  papierowymi piłeczkami do celu, latające samolociki, zmagania z hula hopem, wyścigi z przeszkodami, przejście przez równoważnię, slalom rowerowy. Odbył się też maraton zumby, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Były medale i nagrody dla wszystkich zwycięzców, które zostały wręczone przez Przewodniczącą Rady Powiatu, Panią Irenę Jatkowską oraz Panią Radną Powiatu Lidię Borys- Dymczyk.

Podczas Senioriady nie zabrakło muzyki i Zespołu MDM z Karwika na czele z Dariuszem Borkowskim. Był też smaczny poczęstunek: od barszczu ukraińskiego poprzez pierogi, sałatkę i łazanki.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie wspaniałych konkurencji Pani Basi Mikulskiej, Panu Zenonowi Truszkowskiemu oraz grupie wolontariuszy: Tesi, Jadzi, Zosi, Bogdanowi, Jurkowi, Danieli i Eli.

Warto organizować tego rodzaju spotkania, poprzez sport i aktywny wypoczynek, który służy zdrowiu i lepszemu samopoczuciu, łączymy sportowo – rekreacyjno – kulturowo pokolenia.
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści