Dusza Mazur XVII - SPDiM

SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
Przejdź do treści
XVII Wielka Gala „Dusza Mazur” już za nami.

9 grudnia 2021 r. w Domu Kultury w Rucianem- Nidzie odbyła się Wielka Gala „Dusza Mazur”. Każdego roku, w grudniu, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży organizuje Galę. To święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas, działając na rzecz osób potrzebujących.
Dzień wolontariusza to okazja, by w szczególny sposób podziękować wszystkim, którzy pomagają Stowarzyszeniu realizować projekty, pracują, bawią się z najmłodszymi, angażują się w programy międzypokoleniowe, pracują na rzecz naszego środowiska, szczególnie na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów.
Z wielką gracją Galę poprowadzili nasi wolontariusze: Maja Kierod i Wiktor Magdaleński. Na początku została w skrócie przedstawiona działalność Stowarzyszeniowa w roku 2021.  Kulminacyjnym punktem Wielkiej Gali był wybór Wolontariusza Roku, którą została Pani Barbara Mikulska. Bardzo dziękujemy Pani Basi za ogromny wkład włożony w życie naszego Stowarzyszenia.
Były również podziękowania i pamiątkowe dyplomy. W części artystycznej goście obejrzeli występ Zespołu Teatralnego Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Ruciane- Nida w składzie: Anna  Krasowska, Teresa Kożan, Jadwiga Syta –Jorroch, Maja Drzewiecka , Barbara Mikulska i Bogdan Żukowski. Były wzruszenia, chwile słów pełne dobroci i radości z pomagania.
Następnie Maja Kierod i Natalia Kania wyśpiewały utwór „Kto jeśli nie TY”, bez którego nie odbyłaby się żadna „Dusza Mazur”, zaś Filip Bulicki przypomniał o nadchodzących świętach i wykonał utwór „Cicha noc”.
Widownię szczególnie zachwyciły występy Zespołu Folklorystycznego „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca, Zespołu działającego przy Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu, na czele z dyrektorem, Panem Zdzisławem Ścibek. Zespół, jak każdego roku, uświetnił naszą uroczystość śpiewem i kolorowym tańcem.
Swoją obecnością zaszczycili Galę również wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu z Korpusu Solidarności, którzy przyjechali do nas na wizytę studyjną, wraz ze Stowarzyszeniem Produktu Regionalnego „Wiatraki Mazur” z Ełku, w celu wymiany dobrych praktyk na polu działalności wolontarystycznej.
Na zakończenie, wszyscy goście zostali zaproszeni na smaczny poczęstunek przygotowany przez Restaurację Kapiodoro.
Bardzo dziękujemy najmłodszej naszej wolontariuszce Mai Kierod i Wiktorowi Madgaleńskiemu, który w naszym Młodzieżowym Wolontariacie jest już 10 lat, za profesjonalną konferansjerkę. Spotkajmy się w następnym roku.

Galeria zdjęć:
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści