Oferta Zima 2020 - SPDiM

SPDiM.pl
facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Przejdź do treści
ZAPRASZAMY NA OBÓZ NARCIARSKI ZIMA 2020
DO MURZASICHLE

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży,
jako wieloletni organizator wypoczynku dla dzieci i ich rodzin,

serdecznie zaprasza na

Obóz Narciarski do Murzasichle
w okresie od 18.01 do 25.01.2020 r.
(ferie województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie)
                                                      
08.02 do 15.02.2020 r.
(ferie województw: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie)
(turnus trwa od soboty do soboty)
W tym roku na miejsce obozu wybraliśmy sprawdzony, bezpieczny Dom Wczasowy „u Góralki” położony w malowniczej miejscowości turystycznej Murzasichle. Jest to wspaniała baza wypadowa dla wędrówek górskich po Tatrach, Gorcach i Pieninach, spacerów po okolicy, idealne miejsce do uprawiania sportów zimowych (wyciągi narciarskie). Wszystkie pokoje z łazienkami oraz niepowtarzalnym widokiem na Tatry. Wewnątrz obiektu znajdują się sale z kominkami, wyposażone w sprzęt do prowadzenia zajęć integracyjnyo-animacyjnych oraz dyskotekowo-sportowych. W obiekcie znajduje się stołówka oraz suszarnia przeznaczona do przechowywania i suszenia butów narciarskich.
Do Naszej dyspozycji mamy przestronne pokoje 1,2,3,4,5 osobowe- wszystkie z łazienkami i telewizorami. Znaczna część pokoi posiada drewniane stylowe łóżka oraz balkony. Zapewniamy całodzienne wyżywienie ( 3 posiłki+ podwieczorek ). Ponadto na terenie Ośrodka są:
 
  • sala wypoczynkowa z piłkarzykami,
  • stołówka,
  • aneks kuchenny,
  • sala kominkowa,
  • wi-fi,
  • miejsce na grilla,
  • miejsce do relaksu na zewnątrz,
  • plac zabaw.
 
Na uczestników obozu czekać będą liczne atrakcje: nauka jazdy na nartach pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, zjazdy narciarskie w stacji narciarskiej Mała Cicha oraz Sucha, zabawy na śniegu, zimowe ognisko, kulig konny, kręgielnia w Zakopanem, aqua park Zakopane, Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych RetroManiak, Wielka Krokiew (skocznia narciarska), Krupówki w Zakopanem, wieczór góralski, piesze wycieczki górskie, zwiedzanie Murzasichle, wieczorne tematyczne gry i zabawy.

Obóz skierowany jest dla dzieci, młodzieży w wieku od 7 do 16 lat oraz całych rodzin. Osoby dorosłe również korzystają ze wszystkich przygotowanych atrakcji na wyjeździe.

Cena obozu: 1210 zł - dzieci do 16 lat
1290 zł - osoby powyżej 16 lat
(Zgłoszenia przyjmujemy poprzez e-maila: rezerwacja.spdim@gmail.com , w e-mailu podając imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz miejscowość)

Cena nie zawiera:
- Wynajęcia nart. Dla osób nie posiadających nart możliwość wynajęcie w kwocie 150 zł za czały obóz.

Dla wszystkich obozowiczów zapewniamy:
Cena zawiera:
- dojazd do Murzasichle ( Turnus I od 18.01 do 25.01.2019 r autokar wyjeżdża z Rucianego-Nidy, Turnus II od 08.02 do 15.02.2019 r autokar wyjeżdża z Warszawy, jeżeli zaistnieje potrzeba możemy zatrzymać się w umówionym miejscu po trasie),
- autokar do dyspozycji podczas całego pobytu,
- noclegi z całodziennym wyżywieniem,
- instruktora narciarstwa,
- wykwalifikowaną kadrę (animatorzy, opiekunowie),
- skipass – karnet umożliwiający wjazdy wyciągiem narciarskim (5 dni),
- wycieczki autokarowe,
- kulig konny z ogniskiem i kiełbaskami,
- wycieczkę do Aqua parku w Zakopanem,
- wycieczkę do kręgielni w Zakopanem,
- wycieczkę na Wielką Krokiew (skocznia narciarska),
- spacer po Krupówkach w Zakopanem,
- zwiedzenie Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych RetroManiak,  
- gry i zabawy tematyczne,  
- zimowe ognisko,
- wieczór góralski,
- niezbędny sprzęt do przeprowadzania zajęć świetlicowych, jabłuszka do zjazdów,
- ubezpieczenie i opiekę lekarską.

Przykładowy plan dnia:
09:00- 09.30. śniadanie,
09:30- 14:00. nauka jazdy na nartach na stoku,
14:00- 15:00. obiad oraz sjesta poobiednia,
15:00- 19:00. wycieczkę do Aqua Parku w Zakopanem,
19:00- 19:30. kolacja,
19:30- 21:15. karaokę, wieczór kinowy dla młodszych uczestników,
22:00- 06:00. cisza nocna.  

Atrakcje na obozie:

Stacja narciarska Małe Ciche
MAŁE CICHE - TRASY, WYCIĄGI

Kolej Zgorzelisko Express - długość 1250 m – niebieska - różnica wysokości 220 m
Kolej Małe Ciche - długość 750 m – niebieska - różnica wysokości 120 m
Wyciąg orczykowy Duży - długość 500 m – niebieska - różnica wysokości 100 m
Wyciąg orczykowy Zgorzelisko - długość 210 m – niebieska - różnica wysokości 28 m
Wyciąg orczykowy Dyzio – długość 100 m – niebieska - różnica wyskości 17
Stacja Narciarska Suche
Stacja Narciarska Suche to zróżnicowane trasy narciarskie, stoki o różnych stopniach trudności.

SUCHA GRAPA – Trasa Sucha Grapa to trasa o długości 650m biegnąca pod wyciągiem krzesełkowym. Szerokość trasy wynosi ok. 60m. Trasa ma ekspozycję północną i nazywana jest również Trasą Główną Stacji Narciarskiej Suche. Początek trasy znajduje się na wysokości 930m n.p.m. Koniec trasy to wysokość 787m n.p.m. Średnie nachylenie trasy 25%. Nachylenie minimalne 15%, nachylenie maksymalne 50%. Główny ruch narciarski odbywa się właśnie na tej trasie. Pozostałe trasy na różnej wysokości łączą się z Trasą Główną. Na trasie znajdują się cztery podpory wyciągu krzesełkowego.

ZIELONA MILA – to trasa o długości 350m. Trasa znajduje się po prawej stronie wyciągu krzesełkowego ( patrząc od dołu) i jest niewidoczna z poziomu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Szerokość trasy 40m o średnim nachyleniu 25%. Ekspozycja trasy północna. Początek trasy znajduje się przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego na wysokości 930m n.p.m. Na wysokości ok.800 m n.p.m. Trasa Zielona Mila łączy się z Trasą Główną przy podporze drugiej wyciągu krzesełkowego. Duża przestrzeń, na której znajduje się opisywana trasa, brak podpór infrastruktury wyciągu niosą wrażenie wolności, wielkiej narciarskiej radości dla wszystkich poruszających się tą trasą. Przy sprzyjającej pokrywie śnieżnej po prawej stronie trasy usytuowany jest SNOWPARK ze skoczniami o różnej skali trudności i certyfikowanymi przeszkodami.

RODZINNA – Trasa Rodzinna znajduje się po lewej stronie wyciągu krzesełkowego i Trasy Głównej. Początek trasy znajduje się na wysokości 927m n.p.m. a kończy się na wysokości 787 m n.p.m. Długość trasy wynosi 561 m o różnicy wzniesień 140m. Nazwę swoją trasa ta zawdzięcza 450m równemu odcinkowi o średnim nachyleniu ( Ok. 20%) i ekspozycji północnej będącego ważną częścią tej trasy. Trasę tę umiłowały sobie osoby o średnim stopniu zaawansowania, dzieci i dorośli. Po lewej stronie trasy rodzinnej usytuowany jest wyciąg orczykowy o długości 400 metrów, który jest dopełnieniem oferty tej trasy. Wbrew nazwie cała trasa Rodzinna posiada Certyfikat FIS upoważniający do rozgrywania zawodów rangi mistrzostw świata juniorów w slalomie.

SPORTOWA – Trasa Sportowa jest najdłuższą trasą naszej Stacji. Długość trasy wraz z odcinkiem dojazdowym wynosi prawie 1000m. Początek trasy rozpoczyna się na wysokości 930m n.p.m. na lewo zjazdu ze stacji górnej Kolei Krzesełkowej. Koniec trasy znajduje się na wysokości 787 m n.p.m.. Różnica wzniesień wynosi 143 m o średnim nachyleniu 25% i maksymalnym 50%. Nazwa trasy bardzo dobrze oddaje charakter opisywanej trasy. Na tej trasie rozgrywane są wszystkie zawody sportowe organizowane przez naszą Stację, wszystkie treningi oraz wszelkiego rodzaju eVenty.  Trasa ta posiada oddzielne wejście do wyciągu krzesełkowego, które pozwala na zupełne wyłączenie w/w trasy na wspomniane imprezy.

DYZIO – Miejsce, o którym mowa trudno nazwać trasą narciarską. DYZIO to po prostu cudowne miejsce, gdzie duzi i mali mogą zacząć swoją przygodę z nartami. Nasza „ Ośla Łączka „ znajduje się na prawo od głównego budynku stacji. Na Dyziu dzieci i dorosłych do góry wywozi wygodna 60m Taśma oraz 100m orczyk. Stok ma 60m szerokości, 12% nachylenia. Ekspozycja południowa gwarantuje słoneczko i bardzo dobre warunki śniegowe do nauki Białego Szaleństwa. Z lewej strony Taśmy znajduje się specjalnie wygrodzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą pozjeżdżać na saneczkach.

Aqua Park Zakopane
Kręgielnia w Zakopanem
Kulig
przejażdżkę po malowniczej okolicy Murzasichla. Przewidziany czas takiego kuligu wraz z ogniskiem to około 3 godziny

Muzeum Zabawek, Komputerów i Gier Komputerowych RetroManiak
Muzeum zaskoczy Was i przeniesie w magiczny świat bajek i komputerów ostatnich dekad. Poznacie tutaj bohaterów kultowych polskich bajek dla dzieci takich jak: Bolka i Lolka, Baltazara Gąbkę, czy Pszczółkę Maję.

Krupówki w Zakopanem
Krupówki są reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. Zaczynają się na skrzyżowaniu z Nowotarską i ciągną ponad kilometrowym deptakiem na południe. Są przedłużeniem ulicy Zamoyskiego.
Wzdłuż nich znajduje się wiele sklepów, restauracji.

Wielka Krokiew
Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – duża skocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K125 i rozmiarze HS140, zlokalizowana na północnym stoku góry Krokiew (1378 m n.p.m.) w Zakopanem. Od 1989 nosi imię Stanisława Marusarza (w latach 1932–1989 jej patronem był Karol Stryjeński). Wchodzi w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a zarządza nią Centralny Ośrodek Sportu. W jej pobliżu usytuowany jest Kompleks Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha.

Wieczór Góralski
Nasi animatorzy – to "Górale z krwi i kości", którzy i zwyczajem i góralską gwarą wprowadzą w arkana dojenia krowy, strzelania z biczyska, czy grania na trąbicie góralskiej. Na nudę tu nie ma miejsca, a sprośne żarty – choć w dobrym tonie, pozostawią w każdym niezapomniane wspomnienia i przekonanie, że czas spędzony z nami wykorzystaliście rewelacyjnie.

Na uczestników czeka jeszcze wiele innych atrakcji!!!

ZAPRASZAMY SZERDECZNIE NA WSPANIAŁY OBÓZ!!!

500-227-829
e-mail: spdimrn@gmail.com

510-211-940
e-mail: kierod@op.pl

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, (formularz elektroniczny, chwilowo nieaktywny) oraz telefonicznie.
e-mail: rezerwacja.spdim@gmail.com
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

   Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści