Oferta Zima 2019 - SPDiM

SPDiM.pl
facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Przejdź do treści
ZAPRASZAMY NA OBÓZ NARCIARSKI ZIMA 2019
DO SZCZAWNICY

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży,  
jako wieloletni organizator wypoczynku dla dzieci i ich rodzin,
 
serdecznie zaprasza na
 
Obóz Narciarski do Szczawnicy
w okresie od 26 stycznia do 01 lutego 2019 r.

   

Na miejsce obozu wybraliśmy sprawdzony, bezpieczny Dom Wczasowy „Sokolica” położony w Szczawnicy. Szczawnica jest to piękny i zarazem popularny kurort leżący w Pieninach, w województwie małopolskim, 40 km od Nowego Targu. Szczawnica jest znaną miejscowością uzdrowiskową, malowniczo położoną w dolinie potoku Grajcarek, w pobliżu jego ujścia do Dunajca, gdzie znajduje się przystań końcowa spływu Przełomem Dunajca. O charakterze leczniczym Szczawnicy decyduje łagodny i ciepły klimat oraz źródła leczniczych wód mineralnych (m.in. Szymon, Helena czy Magdalena). Oprócz bazy leczniczo-sanatoryjnej, świetnie rozwinięta jest tu również infrastruktura turystyczna, a zimą także narciarska. W ostatnich latach Szczawnica została ładnie odnowiona.
Na uczestników obozu czekać będą liczne atrakcje: nauka jazdy na nartach pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, zjazdy narciarskie, zabawy na śniegu, zimowe ognisko, kulig konny, kręgielnia na Słowacji, wycieczka nad wodospad Zaskalnik, zwiedzanie zamku w Niedzicy, wieczór góralski, piesze wycieczki górskie, zwiedzanie Szczawnicy, wieczorne tematyczne gry i zabawy.

Obóz skierowany jest dla dzieci oraz młodzieży w wieku od 7 do 15 lat oraz całych rodzin. Osoby dorosłe również korzystają ze wszystkich przygotowanych atrakcji na wyjeździe.

Dla wszystkich obozowiczów zapewniamy:
Cena zawiera:

- autokar do dyspozycji podczas całego pobytu,
- dojazd do Szczawnicy ( autokar wyjeżdża z Rucianego-Nidy jedzie przez Ostrołękę, Warszawę, Łódź, Kraków. Jeżeli zaistnieje potrzeba możemy zatrzymać się w umówionym miejscu)
- noclegi z całodziennym wyżywieniem (7 dni),
- instruktora narciarstwa,
- wykwalifikowaną kadrę (animatorzy, opiekunowie)
- skipass – karnet umożliwiający wjazdy wyciągiem narciarskim (5 dni),
- wycieczki autokarowe,
- kulig konny z ogniskiem i kiełbaskami,
- wycieczka do kręgielni na Słowacji,
- wycieczka do zamku w Niedzicy,  
- gry i zabawy tematyczne,  
- zimowe ognisko,
- niezbędny sprzęt do przeprowadzania zajęć świetlicowych, jabłuszka do zjazdów,
- ubezpieczenie i opiekę lekarską.

Cena obozu: 1099 zł      (Zgłoszenia przyjmujemy poprzez e-maila: spdimrn@gmail.com , w e-mailu podając imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz miejscowość)    

Cena nie zawiera:

- Wynajęcia nart. Dla osób nie posiadających nart możliwość wynajęcie w kwocie 100 zł za czały obóz.

Przykładowy plan dnia:
09:00- 09.30. śniadanie,
09:30- 14:00. nauka jazdy na nartach na stoku,
14:00- 15:00. obiad oraz sjesta poobiednia,
15:00- 19:00. wyjazd na Słowację do kręglielni,
19:00- 19:30. kolacja,
19:30- 21:15. karaokę, wieczór kinowy dla młodszych uczestników,
22:00- 06:00. cisza nocna.  

Atrakcje na obozie:

Stacja narciarska PalenicaTrasy narciarskie:

nr 1 Palenica- trudna trasa zjazdowa długość 1000 m , różnica poziomów 250 m, sztucznie naśnieżana, ratrakowana, licencja FIS, trasa czarna.
nr 2 Szafranówka I- trasa łatwa , długość 400 m, różnica poziomów 75 m, sztucznie naśnieżana, trasa niebieska.
nr 3 Szafranówka II- średnio trudna, długość 500 m, różnica wzniesień 100 m, sztucznie naśnieżana, trasa czerwona.
nr 4 Palenica II- Trasa Rodzinna - trasa średnio trudna, długość 1800 m , różnica poziomów 270 m, sztucznie naśnieżana, oświetlona, trasa niebieska.
nr 5 Szafranówka- HALFPIPE - nachylenie 200, szerokość podstawy 15 m, wysokość ścian 3,5 m, towarzyszy jej wyciąg narciarski, parametry FIS, trasa czerwona.
- Zamek w Niedzicy

Historia zamku jest nierozerwalnie związana z dziejami Spisza i południowego polskiego pogranicza. I to od czasów, gdy państwo Bolesława Chrobrego sięgało Wagu, Cisy i Dunaju. Po śmierci pierwszego króla granice państwa polskiego zaczęły się cofać ku północy, by w XII wieku oprzeć się o Tatry i Dunajec. Już w połowie XII wieku Węgrzy rozpoczęli kolonizowanie naddunajeckiej doliny w rejonie Zamagurza i Pienin. Ród Berzewiczych w początkach XIII wieku objął w posiadanie ziemie między Białą Spiską a Magurą, wkrótce obejmując dodatkowe tereny.
Z początkiem XIV w. niejaki Kokosz z Brzozowicy posiadał obszar od Magury Spiskiej aż po Dunajec. W 1320 roku Kokosz sprzedał swemu bratu Janowi i jego synowi Michałowi ziemie Frydman oraz wsie: Niedzicę, Kacwin i Frankową nad potokiem Niedzica oraz las po obu stronach Białki. W dokumencie nie ma wzmianki o zamku, jest tylko mowa o wsi „villam Nisitz”. Zamek niedzicki musiał zatem powstać później, po 1320 roku, a zbudowali go według wszelkiego prawdopodobieństwa Jan Berzeviczy lub jego brat Rykolf, przed 1330 rokiem, gdyż sporządzony w 1330 roku testament Drugetha mówi już o nowo zbudowanym zamku Dunajec.
- Kręgle na Słowacji

Wycieczka na Słowackiej do malowniczej wsi. Gdzie uczestnicy wezmą udział w turnieju w kręgle oraz zjedzą pszyczny deser lodowy.   

- Kulig konny

Fantastyczna rozrywka zimą! Tradycyjny kulig to przejażdżka dużymi, góralskimi saniami, zaprzężonymi w konie. Trasa kuligu znajduje się w oddaleniu 5 kilometrów od centrum Szczawnicy – Sewerynówce, która stanowi część Popradzkiego Parku Krajobrazowego.
  • wieczorny kulig z pochodniami + pieczenie kiełbasek + herbata góralska lub wino grzane
- Zwiedzanie miejscowości uzdrowiskowej Szczawnica

Szczawnicy. Jest to piękny i zarazem popularny kurort leżący w Pieninach, w województwie małopolskim, 40 km od Nowego Targu. Szczawnica jest znaną miejscowością uzdrowiskową, malowniczo położoną w dolinie potoku Grajcarek, w pobliżu jego ujścia do Dunajca, gdzie znajduje się przystań końcowa spływu Przełomem Dunajca. O charakterze leczniczym Szczawnicy decyduje łagodny i ciepły klimat oraz źródła leczniczych wód mineralnych (m.in. Szymon, Helena czy Magdalena). Oprócz bazy leczniczo-sanatoryjnej, świetnie rozwinięta jest tu również infrastruktura turystyczna, a zimą także narciarska. W ostatnich latach Szczawnica została ładnie odnowiona.
- Wodospad Zaskalnik

Sam wodospad ma ok 5 m wysokości i zazwyczaj płynie wolnym, spokojnym rytmem. Warto zobaczyć go także po obfitych opadach, kiedy to zmienia swoje oblicze - nurt potoku stanowczo przyśpiesza i staje się groźny. Wodospad Zaskalnik można odnaleźć południowo-zachodniej części Radziejowej, niedaleko Szczawnicy (osiedle Sewerynówka, tuż u podnóża góry Wysoka). Utworzył się w dolnym biegu Sopotnickiego Potoku, między górami Bereśnik i Wysoka, na wysokości ok. 550 m n.p.m. Jego wody są krystalicznie czyste, a przy słonecznej pogodzie staje się przepięknym miejscem, w którym warto spędzić trochę czasu.
- Zabawa na śniegu

Nie może zabraknąć „białego szaleństwa”. Z górki na pazurki na sankach oraz jabłuszkach.
- Gry i zabawy integracyjne

Wieczorową porą po kolacji nie będziemy się nudzić. Mnóstwo sprzętu jaki posiadamy pozwoli nam przeprowadzić zajęcia integracyjne, gry tematyczne, karaoke, dyskoteka ...
- Wieczór Góralski

Nasi animatorzy – to "Górale z krwi i kości", którzy i zwyczajem i góralską gwarą wprowadzą w arkana dojenia krowy, strzelania z biczyska, czy grania na trąbicie góralskiej. Na nudę tu nie ma miejsca, a sprośne żarty – choć w dobrym tonie, pozostawią w każdym niezapomniane wspomnienia i przekonanie, że czas spędzony z nami wykorzystaliście rewelacyjnie.
500-227-829
e-mail: spdimrn@gmail.com

510-211-940
e-mail: kierod@op.pl

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, (formularz elektroniczny, chwilowo nieaktywny) oraz telefonicznie.
e-mail: spdimrn@gmail.com
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

   Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści