Kolonie nad Morzem 2019 - SPDiM

SPDiM.pl
facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Przejdź do treści
„KOLONIJNE NAD MORZEM 2019
           
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży, jako doświadczony organizator wypoczynku letniego, serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat nad Bałtyk do pięknego Chłapowa/ Władysławowa,
Na kolonistów czekać będą liczne atrakcje: zajęcia plastyczne, spotkania z muzyką, warsztaty teatralne, plażowanie, dyskoteki, wspólne ogniska, wycieczki piesze i autokarowe.
termin: 5.08.2019 – 17.08.2019   (Zgłoszenia przyjmujemy poprzez e-maila: rezerwacja.spdim@gmail.com,                                                        w e-mailu podając imię i nazwisko, wiek uczestnika oraz miejscowość)
                                                    (kod turnusu - KM1)

Cena: 1390,00 zł.

Zakwaterowanie:
 
Na miejsce wypoczynku wybraliśmy sprawdzony, bezpieczny Ośrodek Kolonijny „Jaśmin” w Chłapowie koło Władysławowa. Wszystkie pokoje 2, 3, 4, 5 osobowe z łazienkami ora TV.
Ośrodek posiada:
 
- Ogrodzony, oświetlony teren,
- Olbrzymie boisko do piłki nożnej,
- Boisko do piłki siatkowej i do koszykówki
- Kuchnię i jadalnię - kuchnia przygotowuje smaczne domowe posiłki,
- Salę na dyskoteki wraz z aparaturą nagłaśniającą, telewizorem, DVD, zestawem karaoke z 2 mikrofonami - świetna zabawa np. podczas dyskoteki
- Altankę do grilla wraz z paleniskiem
- Salę gier: „piłkarzyki”, stół do ping-ponga
- Huśtawkę oraz bujany fotel na posesji ośrodka
- Miejsce do wspólnych gier i zabaw - obszar trawiasty
Ośrodek Kolonijny oddalony jest od morskiej plaży ok. 500 m., zaś nieopodal Ośrodka znajduje się unikatowy rezerwat przyrody „Rudnik”, nazywany Wąwozem Chłapowskim.

Kadra: Naszą kadrę stanowią doświadczeni opiekunowie, animatorzy. Na koloniach będzie z nami ratownik WOPR, dzięki któremu jesteśmy bezpieczni na wszystkich kąpieliskach.
 
Dojazd: Wyjazd z Rucianego-Nidy do Chłapowa.
 
Cena obejmuje:
 
- dojazd autokarem (autokar do naszej dyspozycji przez całe kolonie)
- zakwaterowanie oraz wyżywienie (4 posiłki dziennie),
- opiekę medyczną,
- opiekę ratownika WOPR,
- opiekę doświadczonych wychowawców,
- wszystkie wycieczki oraz bilety wstępu,
- materiały na zajęcia artystyczne i integracyjne,  
ubezpieczenie: wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 80 000 złotych (NNW).
 
Brak ukrytych kosztów.

Atrakcje na koloniach -  co będziemy zwiedzać:

Chłapowo/ Władysławowo:
Port we Władysławowie
 
Port jest jednym z najważniejszych portów rybackich na Bałtyku pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Oprócz wypełniania swych podstawowych funkcji (przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa) chętnie gości turystów. W porcie znajduje się morskie przejście graniczne dla turystów udających się do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W miesiącach letnich z portu pasażerskiego można wypłynąć statkiem w rejs po Bałtyku. Port, a dokładnie zachodni falochron pełni rolę mola i jest ulubionym miejscem dla wędkarzy i spacerowiczów.
Magiczny Zawrót Głowy

 
Na V piętrze Wieży Widokowej (Dom Rybaka) w Muzeum Iluzji znajduje się wystawa "Magiczny Zawrót Głowy", która poświęcona jest iluzjom optycznym. Na wystawie można zobaczyć interaktywne eksponaty, poznać tajniki magicznych trików, zobaczyć zabawki optyczne z XIX stulecia i zasadę działania Zoetropu – pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Dodatkowo w muzeum znajduje się Gabinet Śmiechu z 13 lustrami, w których wygląda się zupełnie inaczej.
Aleja Gwiazd Sportu

 
Dla upamiętnienia wielkich polskich sportowców na fragmencie promenady w 2000 r powstała ALEJA GWIAZD SPORTU. Obecnie promenada mieści 36 mosiężnych gwiazd wmurowanych w granitowe płyty, na których wygrawerowane są nazwiska sławnych polskich sportowców.
Prywatne Muzeum Motyli

 
Muzeum Motyli we Władysławowie zostało otwarte w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicza.
 
W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 3000 motyli i owadów z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów.
 
Na wystawie można zapoznać się z opisanymi najciekawszymi zjawiskami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli. Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały dwie wojny światowe do dnia dzisiejszego.
Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO

 
Obiekt ten, to czołowy w Polsce obiekt szkolący sportowców w tym polską kadrę narodową. To tutaj od 50-u lat szlifują swoje umiejętności sportowcy w boksie, judo, zapasach, podnoszeniu ciężarów, szermierce i wielu innych dyscyplinach sportowych. Obecnie, dzięki komfortowemu wyposażeniu hal sportowych i gabinetów odnowy biologicznej CETNIEWO zapewnia swoim gościom znakomite warunki do sportowej rywalizacji, treningu oraz wypoczynku.
Wąwóz w Chłapowie
 
Wąwóz jest rezerwatem przyrody o powierzchni prawie 25 hektarów i wchodzi w skład Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wąwóz jest idealnym miejscem na spacer oraz zapoznanie się z florą i fauną tego miejsca. Weście do wąwozu znajduje się w samym centrum Chłapowa. Przy nim znajduje się parking, ławeczki, a także miejsce na rozpalenie
ogniska. Zwiedzający mogą wybrać pomiędzy trasami biegnącymi dnem lub górą doliny. Trasa dolna jest całkowicie odizolowana od ruchu drogowego, co pozwala w skupieniu podziwiać piękno nienaruszonej przyrody oraz niespotykane ukształtowanie terenu. Wzdłuż obu tras znajdują się pięknie wkomponowane ławeczki i kładki, a także ułatwiające zwiedzanie schodki i poręcze. Wąwóz kończy się przy plaży w Chłapowie.
Plaża Chłapowo
Łeba

Łeba to jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na polskim wybrzeżu. To co wyróżnia ją od wielu nadmorskich miejscowości to jej specyficzny klimat i szerokie piaszczyste plaże z bezustannie usypywanymi wydmami. Łeba otoczona jest z trzech stron wodą, od północy morzem Bałtyckim, od zachodu jeziorem Łebsko, a od wschodu jeziorem Sarbsko. Pomiędzy jeziorem Łebskim a morzem znajdują się wydmy ruchome, zjawisko niespotykanie rzadkie w Europie. Wydmy ruchome wchodzą w obszar Słowińskiego Parku Narodowego, który został uznany przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery.
Łeba Park - Park Dinozaurów
ŁEBA PARK to miejsce magiczne. Każdy z nas pamięta jak wielkie wrażenie w owym czasie wywarł na nas film Stevena Spielberga pod tytułem JURASSIC PARK. Sceny pełne grozy i przerażenia przeplatały się z tęsknotą obcowania z praprzodkami wszystkich żyjących obecnie zwierząt z dziejów naszej planety. Niemal każdy marzył by choć raz zobaczyć z bliska te fascynujące olbrzymy. Teraz staje się to możliwie dzięki aranżacji obszaru 20 ha ŁEBA PARKU i choć całość jest tylko wierną kopią tamtych czasów emocje w trakcie zwiedzania często wymykają się z pod kontroli.
Trójmiasto:

Molo w Sopocie

Jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka Sopotu. Składa się z 2 części: spacerowej o długości 511, 5 (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. mkw. Molo to jeden z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówka kurortu.
Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie

Ulica o długości 635 m, stanowi dziś główny deptak nadmorskiego uzdrowiska, zamknięty dla ruchu samochodowego.
Biegnie na miejscu dawnej drogi gruntowej łączącej od XVII w. sopocką wieś z osadą rybacką nad brzegiem morza.
Skwer Kościuszki w Gdyni

Skwer Kościuszki to jedno z ulubionych miejsc spacerów i wycieczek zarówno turystów, jak i rdzennych mieszkańców Gdyni, a także miejsce wielu koncertów, festynów i innych imprez. Największą atrakcją są dla wszystkich na pewno cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki żeglarskie. Zwiedzimy polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza.
Ogród zoologiczny w Gdańsku.

 
Gdańskie ZOO to największy ogród zoologiczny w Polsce. To jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu, odwiedzane jest rokrocznie przez liczne rzesze zarówno mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów.
Rzeczy niezbędne:
 
• piżama lub dres do spania,
• 2-3 ciepłe swetry,
• 2-3 pary spodni,Rzeczy niezbędne:  
• piżama lub dres do spania,
• 2-3 ciepłe swetry,
• 2-3 pary spodni,
• ciepły polar,
• ciepła bielizna, (podkoszulki, getry),
• czapka przeciwsłoneczna,
• ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
• przybory toaletowe,
• kosmetyki (krem z filtrem UV!),
• ręczniki,
• obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie)
• ubranie na upały (strój kąpielowy, podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne),
• gorsza bluza, spodnie oraz buty do zajęć terenowych.
 
Dokumenty:
• legitymacja szkolna.
  
Rzeczy przydatne:
• latarka,
• sandałki,
• klapki,
• gitara lub inny instrument, na którym grywasz,
• środek na komary.
 
Rzeczy zbędne:
• lekarstwa inne, niż zalecone przez lekarza.
• ciepły polar,
• ciepła bielizna, (podkoszulki, getry),
• czapka przeciwsłoneczna,
• ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
• przybory toaletowe,
• kosmetyki (krem z filtrem UV!),
• ręczniki,
• obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie)
• ubranie na upały (strój kąpielowy, podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne),
• gorsza bluza, spodnie oraz buty do zajęć terenowych.

500-227-829
e-mail: rezerwacja.spdim@gmail.com
e-mail: spdimrn@gmail.com

510-211-940
e-mail: kierod@op.pl

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, formularz elektroniczny oraz telefonicznie.
e-mail: rezerwacja.spdim@gmail.com

Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

   Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści