Jarkowice kolonie 2015 - SPDiM

SPDiM.pl
facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
tel: 510 211 940
tel: 500 227 829

facebook
SPDiM.pl
SPDiM.pl
e-mail: kierod@op.pl
e-mail: spdimrn@gmail.com
SPDiM.pl
SPDiM.pl
SPDiM.pl
Przejdź do treści
Kolonijne spotkanie w malowniczych Karkonoszach
 

 
Ośrodek "Pod Okrajem" w Jarkowicach k/Karpacza jest położony na wysokości 700 m n.p.m. i oferuje piękny widok na przełęcz Okraj. Położony jest w pięknej miejscowości karkonoskiej, wśród lasów i potoków górskich. Okolica posiada wspaniałe walory lecznicze, klimatyczne i krajobrazowe.
 

 
Lokalizacja Ośrodka stwarza niepowtarzalne możliwości wypoczynku i turystyki - z Przełęczy Okraj prowadzą szlaki na Śnieżkę i Szrenicę.
 

 
Na miejsce kolonii wybraliśmy sprawdzony, bezpieczny i słynący z domowego jedzenia Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy, który dysponuje 58 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3, 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (WC, prysznic, umywalka) w pokojach, własną kuchnią i stołówką ze smacznym – domowym wyżywieniem. Atutem ośrodka jest jego bezpieczne położenie z dala od ruchliwych tras. Na terenie ośrodka jest boisko do piłki siatkowej, miejsce na ognisko. Pobyt kolonijny chcemy wzbogacić o warsztaty animacyjno- teatralne oraz o gry terenowe oparte na scenariuszach znanych bajek. Poprzez animację i edukację nieformalną zachęcimy dzieci do aktywnego spędzenia czasu i rozwijania aktywności fizycznej, rozwijania nawyków dbania o zdrowie fizyczne i psychiczne.
 

 
Dzięki projektowi, a przede wszystkim warsztatom animacyjnym i teatralnym, dzieci i młodzież będą mogły w sposób kreatywny spędzić czas. Warsztaty animacyjne pozwolą kolonistom wyrazić siebie, rozwinąć swoje pasje i zainteresowania, nauczą pracy w grupach i pokażą, jak można bawić się poprzez teatr i grę terenową. Podczas wypoczynku pokażemy dzieciom, jak należy tworzyć teatr, przygotowywać scenariusze, scenografię, stroje dla aktorów, jak dobierać metody i formy pracy. Zapierające dech w piersiach krajobrazy i dziewicza przyroda sprzyjać będą warsztatom i odnajdywaniu motywu do powstawania scenariuszy.
 

 
Na uczestników czekać będą także liczne atrakcje: wycieczki górskie na Śnieżkę, na Małą Kopę, wycieczki autokarowe w Karkonosze, do Karpacza, Szklarskiej Poręby, do stolicy regionu Jeleniej Góry.
 

 
Dzieci będą zwiedzać okolice, będą organizowane wspólne ogniska, dyskoteki. Kadra zorganizuje też zajęcia sportowe i rekreacyjne: rozgrywki w piłkę siatkową i nożną, ringo, tenis, badminton, gry i zabawy ruchowe, mini golf. Nie zabraknie również czasu na odpoczynek.
 

 
Zorganizujemy także spotkania z ratownikiem medycznym i innymi kompetentnymi osobami, które opowiedzą Uczestnikom, jak rozpoznać i postępować w nagłych przypadkach, takich jak drobne kontuzje, udar słoneczny i wiele innych.
 
Pragniemy podkreślić, iż nasza kadra jest przygotowana merytorycznie, posiada wszelkie kwalifikacje w prowadzeniu kolonii. Kierownikowi kolonii oraz dwóm wychowawcom będą pomagać wolontariusze z Wolontariatu Młodzieżowego działającego przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży (zajęcia sportowe, muzyczne, animacja).
 
Telefon:
Alina Kierod - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży, koordynator "Działaj Lokalnie" - 510 211 940
Stanisław Kierod - koordynator FIO Warmia Mazury Lokalnie, organizator wypoczynku letniego i zimowego - 500 227 829

DANE ADRESOWE:

   Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży
     ul. Kolejowa 2B,
                    12-220 Ruciane Nida    
KRS: 0000235436
Regon: 280036529
NIP: 8491518666
nr konta: 73 9364 0000 2001 0005 1783 0001
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00
SPDiM.pl
Wróć do spisu treści